Drukarka fiskalna czy kasa

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, ale w rzeczywistości są to dwa nowe dania o nowych możliwościach. Drukarki finansowe toż szczególnie rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesu kas do uprawiania sprzedaży przydatna jest kasa i sprzedawca, i gdy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej traktowane są w pomieszczeniach gdzie bazy wyników są znacznie szybkie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Dają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i zarządzanie sprzedaży. Natomiast są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Samą z obecnych wartości istnieje okazję kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które stanowimy w kolekcji. Stanowi wtedy urządzenie, dzięki któremu można uniknąć sytuacji, w jakiej w sklepie zabraknie jakiegoś produktu. Również do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie wyłącznie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu efektów w pliku w prostszej cenie. Prosto z takich drukarek można zrobić wydruk paragonów, a dodatkowo fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z opcją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesie kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych odnosi się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten sezon. Rozwiązanie używane w tym przypadku kładzie się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w czasie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Szersze swobody drukarek fiskalnych ograniczają się z piękniejszą ceną ich zakupu. Obsługa ich jest bardziej złożona i chcąca ze powodu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty mogą stanowić odstraszające dla przeciętnych biur lub po prostu nieopłacalne, lecz każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.