Pakowanie prozniowe kanapek

Pakowanie próżniowe daje niewątpliwą moc nad tradycyjnymi metodami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w ten rozwiązanie dłużej zachowują świeżość oraz są prostsze w transporcie na większe odległości.

Służą one na podstawie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie jest dodatkowo zgrzewane i dokładnie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek wynik w opakowaniu jest montowany we tłu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Jest owo wyjątkowo przystępna forma. Po wykonaniu procesu zwykle komora kształtuje się samoczynnie. Ten pokrój urządzenia pozawala na pełną powtarzalność procesu i elastyczność w doborze parametrów ważni i wartości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z młodych umożliwiających pakowanie jednego towaru na raz do bardzo szybkich wymagających specjalnych kół pomagających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - prezentuję się zewnętrznym typem ssania. Zawsze jest ona niedużych rozmiarów. Produkty dostają się na zewnątrz urządzenia i do materiału jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc rozgrywa się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Flexa Plus New

Pytanie zasadnicze jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona też na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o fantazyjnych wyglądach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i związana z ostatnim mocniejsza suma pakowanych produktów na dzień. Dla zastosowań amatorskich czyli w małej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań popularnych w szerokich sklepach czy domach produkcyjnych doskonalszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania oraz w znaczniejszym horyzoncie czasowym kupi na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Lokalnym targu jest wielu producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na targu już 50 lat!