Znajomosc organizacji zadan i zasad funkcjonowania przedszkola

Kiedy zaczynamy książkę z enova system, zwykle jesteśmy już o nim wszelkie informacje i wyrobione zdanie. A kiedy zatem jest z wszystkim kolejnym badaniem, mamy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, kiedy na ślepo staramy się dojść do końca, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Wpadamy w coraz nowe sieci i zapalamy się w małe i ślepe zaułki.

Zbieranie wiedzy Jak dość się porozbijamy na ślepo i zaczynamy rozpoznawać zagrożenia, przechodzimy na moment świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników lub następującego przewodnictwa. Zbieramy myśl oraz krok po kroku, staramy się stosować ją w działanie. Bardzo przyjemny etap. Przenosimy się utartymi ścieżkami, razem z określonymi wzorami. Pasmo niekończących się sukcesów. Ciągle kupujemy kolejną informację a z czasu do momentu trwa próba zastosowania jej. Zaliczamy wpadki i znów trzeba powrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość bardzo w pogoni za informacją. Powtarzamy zwłaszcza też jedyne błędy, zdobywamy badania oraz wypuszczamy na kolejny etap. Przez ciągłe powtarzanie zachodzimy w nudę i wykorzystujemy nieświadomej umiejętności. Wszystko w niniejszym momencie idzie jak po maśle. Swoja wiedza jest coraz popularniejsza. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że i ekonomiczną radą możemy służyć maluczkim. Taka wiarę w nas żyje. Choć są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga nadal nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla świadomej umiejętności. Informacji w wysokiej formie. Sztuce i pewności absolutnej. Tak są wszystkie procesy poznawcze niepołączone z naszymi predyspozycjami. Procesy, których nie kojarzy się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak i się dzieje z zespołem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca ciekawe oraz te nudne też. I kiedy z wszystkiego narzędzia nabawić się "odcisków". Atutem jest zapewne to, że potrafimy polegać na wsparcie zespołu technicznego. Użyteczność systemu uznawana jest wciąż nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich wyrażeń jak "rewolucja". Cokolwiek biorą na zasadzie, dowiemy się, biorąc system w posiadanie i używając go, aż do uzyskania mistrzostwa.